Kdo jsem

Daniel Morys - o mě

Odkud pocházím a kam jdu

Narodil jsem se v roce 1977 v Moravskoslezském kraji, v obci Frýdek-Místek, jen nedaleko od rodného domu v Palkovicích, kde bydlím dodnes.

Rodina, děti a přátelé jsou pro mne vším. Občas se však nechám unést pracovními aktivitami, protože práce s lidmi je mou vášní, které mohu jen těžce odolat.

Jsem velký příznivec nových, moderních technologií ve všech oblastech. Jen se děsím, že „svět“ běží tak rychle, že to sotva stačím sledovat.

Řízení společností pro mne bylo a je seberealizací a zábavou zároveň. Je to krásná a tvořivá činnost, která by měla vést k vytváření lepšího prostředí pro lidi a tím k dlouhodobě lepším výsledkům pro vlastníky a akcionáře. Věřím, že každý podnik stojí a padá s lidmi, kteří jsou nejcennějším kapitálem jakékoliv firmy.

Mám radost, když se dílo podaří a je za týmem, se kterým spolupracuji, jasný a hmatatelný výsledek. Lidé nikdy nepracují pro mne, ale vždy se mnou. Nevěřím na nenahraditelnost jednotlivce a jsem přesvědčen, že udržitelné výsledky lze zajistit pouze skrz týmovou spolupráci. Firemní kultura může ovlivnit z dlouhodobého hlediska výsledek firmy více, než výborně sepsaná vnitropodniková pravidla a normy.

Moje koníčky

Od dětství mě bavil sport – fotbal, hokej, baseball, cyklistika, závodně jsem však hrál pouze ping-pong na úrovni okresní soutěže. V současné době je pro mne relaxací běhání, lyže a občas tenis či golf. Nemůžu opomenout ani jízdu na čtyřkolce, na kterou mi ale nezbývá moc času.

Každodenním odpočinkem jsou mi děti, poté knihy, hudba a občas i film. Když potřebuji opravdu vypnout, tak několikadenní výlet do hor je tou pravou vzpruhou. S rodinou pak rádi cestujeme k moři a poznáváme nové kultury a jejich historii.

Snažím se i pomáhat

Pomáhám rád, ale přiznám se, že nemám moc rád velké charitativní organizace, proto vždy hledám přímou možnost, jak adresně pomoci.
 
Pracovní historie